Dziś jest 20.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Wyniki wyszukiwania
Dla rodziców » Szkoła i edukacja

Matematyka w sam raz dla 3-latka

Podczas swojej wizyty w Polsce, założycielka międzynarodowej grupy edukacyjnej Helen Doron ogłosiła, że we wrześniu 2015 w naszym kraju pojawi się metoda nauczania matematyki dla 3-latków.
Czytaj
Dla rodziców » Szkoła i edukacja

Matematyka wokół nas

Czy istnieje większa połowa? Czy kilogram żelaza waży tyle, ile kilogram pierza? Ile potrwa przebycie takiej samej drogi samochodem, a ile pociągiem? Pytania kilkulatków mogą stać się przyczynkiem do rozpoczęcia przygody dziecka z matematyką. Jak przekuć tę naturalną ciekawość w pasję do nauki?
Czytaj
Dla rodziców » Szkoła i edukacja

3 sposoby na lepszą naukę matematyki

Matematyka to jeden z przedmiotów, które najczęściej spędzają sen z powiek uczniom i ich rodzicom. Jej przyswajanie może być jednak przyjemne i efektywne. Radzimy, co zrobić, by ułatwić dziecku zmagania z ?królową nauk?.
Czytaj
Dla rodziców » Szkoła i edukacja

Rozbudź w dziecku ukryte zdolności

Ludzki umysł wykazuje ogromne możliwości w dziedzinie zapamiętywania, nauki i twórczego myślenia. Widać to szczególnie w przypadku ciekawych świata i pytających o wszystko dzieci. Aby zadbać o szczęśliwą i pełną radości przyszłość, warto już od kołyski starać się bacznie obserwować zachowania dziecka i odkrywać jego naturalne predyspozycje.
Czytaj
Dla rodziców » Szkoła i edukacja

Irena Budziszewska: Pomoce naukowe w nauczaniu przez zabawę, kl. I-III

Nauka przez zabawę na płaszczyźnie poznania zmysłowego, emocjonalnego i intelektualnego sprzyjająca kompleksowemu rozwojowi dziecka. Dzieci w wieku 5 - 10 lat. Zastosowanie w nauczaniu szkolnym, domowym, zajęciach świetlicowych itp. Metoda nauki oparta na ruchu i zabawie z uwzględnieniem wszystkich faz poznania. Nie ma stresującego ucznia odpytywania, bo wykonane czynności świadczą o zasobie jego wiedzy.
Czytaj
Dla rodziców » Szkoła i edukacja

Nauka języków w Polsce na tle Europy - wyniki badania ESLC 2011

Jak wypadamy na tle Europy w nauce języków obcych? Ilu języków uczą się dzieci w szkole? Czy uczycie samodzielnie podstaw języków w domu? A może jesteście rodzinami wielojęzycznymi. Oto badanie z 2011 roku o językach obcych w szkole i poziomie jaki osiągają nasze dzieci w szkole.
Czytaj
Dla rodziców » Szkoła i edukacja

Czy dzieciom potrzebna jest nauka ręcznego pisania?

Tablety, komputery, telefony komórkowe, laptopy ? postęp sprawia, że najmłodsi coraz częściej zamiast papieru i długopisu wybierają wygodniejszą w użyciu klawiaturę. Naukowcy są jednak zgodni ? cierpi na tym nie tylko dziecięca wyobraźnia, kreatywność i pamięć, ale także rozwój fizyczny i umysłowy.
Czytaj
Dla rodziców » Szkoła i edukacja

Trenujemy 4 języki

Oto propozycja nauki słówek w czterech językach: angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim oraz naszym ojczystym polskim.
Czytaj
Strona: 12345...8
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również