Dziś jest 20.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Wyniki wyszukiwania
Dla rodziców » Ciąża i rozwój

Grafomotoryka, ćwiczenia usprawniające pisanie

Nauka pisania skupia się przede wszystkim na poprawnym zapisie znaków graficznych. Już dwuletnie dzieci mogą sobie poradzić z pierwszymi znakami napisanymi na kartce. Przedszkole to okres w którym dziecko poznaje swoje możliwości, zaczyna rysować, malować, a także niekiedy pisać i czytać. Każde dziecko jest inne, ale my jako rodzice możemy mu pomóc się rozwijać.
Czytaj
Dla rodziców » Ciąża i rozwój

Co słychać, maluchu?

Czytanie, mówienie, odtwarzanie muzyki czy śpiewanie to tylko niektóre z bodźców, jakie mogą być odbierane przez dziecko jeszcze przed narodzeniem. Ostatnie badania francuskich naukowców opublikowane na łamach "Proceedings of the National Academy of Sciences" pokazują, że już w 28. tygodniu ciąży maluch jest w stanie odróżnić głos męski i kobiecy, a nawet proste sylaby takie jak "ba" czy "ga". W jaki sposób bodźce dźwiękowe wpływają na rozwój dziecka przed i tuż po narodzeniu?
Czytaj
Dla rodziców » Ciąża i rozwój

Jak wspierać rozwój dziecka?

Współcześni rodzice mają, z jednej strony wiele udogodnień i ułatwień w postaci stworzonych specjalnie dla dzieci wysokiej jakości produktów spożywczych, pielęgnacyjnych, edukacyjnych, stymulujących rozwój etc., a z drugiej strony ? znajdują się pod wielką presją koncernów, prasy, mody i ekspertów... Wszechobecne reklamy przekonują rodziców, że tylko reklamowany produkt zapewni dziecku prawidłowy rozwój, szczęście lub zdrowie, a powodowani miłością i troską rodzice zapełniają dziecięcy pokój coraz to nowymi edukacyjnymi zabawkami
Czytaj
Dla rodziców » Ciąża i rozwój

Okno życia- ratunek dla małego dziecka

Jesteś w ciąży i nie możesz wychowywać swojego dziecka? Nie wiesz gdzie szukać pomocy? A może znasz kogoś kto jest w takiej sytuacji? Często wydaje się ci, że znajdujesz się w punkcie bez wyjścia. Ale masz wyjście. Możesz podarować swojemu dziecku drugie życie.
Czytaj
Dla rodziców » Ciąża i rozwój

Ciążowe przesądy

Będąc w ciąży z moim pierwszym dzieckiem wiele razy słyszałam od ludzi różne pomysły na temat tego co mi wolno a czego powinnam unikać. Prym w tym wiodły moje babcie, które na każdym kroku przypominały mi o ludowych przesądach na temat stanu błogosławionego. Ile jest w tym prawdy? Można w nie wierzyć lub nie.
Czytaj
Dla rodziców » Ciąża i rozwój

Mama lepsza i gorsza

Odwieczne pytanie karmić piersią czy butelką wywołuje szereg dyskusji. Będąc jeszcze w ciąży marzymy, aby przytulić maluszka do piersi. Obiecujemy sobie, że będziemy karmiły tak długo jak tylko pozwoli nam na to matka natura i własne ciało.
Czytaj
Dla rodziców » Ciąża i rozwój

1 miesiąc ciąży

Pierwszy miesiąc ciąży to najradośniejszy miesiąc, bowiem to czas cudownej wiadomości, że zostaniesz mamą. Co się dzieje w ciele kobiety w pierwszym miesiącu ciąży. Jeśli już zrobiłaś test ciążowy i wyszedł pozytywny na pewno zastanawiasz się czy to na pewno to, czy wszystko będzie dobrze i czy donosisz ciążę. Dziecko w pierwszym miesiącu ciąży, to zaledwie mała kropka, którą trudno znaleźć na USG. Jednak już w 7 tyg. można dojrzeć zarodek.
Czytaj
Dla rodziców » Ciąża i rozwój

Czy jestem w ciąży? Objawy błogosławionego stanu

Ciąża to wyczekiwany czas dla wielu kobiet. Czy naprawdę jestem w ciąży? To pierwsze pytanie przyszłej matki. Ale jakie objawy poprzedzają tę wiadomość? Na pewno się zastanawiasz, jeśli jest to twoja pierwsza ciąża.
Czytaj
Strona: 1
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również