Dziś jest 17.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Wyniki wyszukiwania
Dla rodziców » Logopedia

Logopedyczne SOS

Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko jak najszybciej i jak najlepiej opanowało trudną sztukę mówienia. Prawdziwe obawy pojawiają się, gdy jednak maluch nie wykazuje chęci do wyrażania swoich myśli lub porozumiewania się w sposób zrozumiały dla innych. O tym czy i kiedy najlepiej udać się do specjalisty opowiada Aleksandra Listwoń ? neurologopeda z wrocławskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci Hopla.
Czytaj
Dla rodziców » Logopedia

Rozwój mowy 3 latka

3 latek nie zawsze potrafi wszystko powiedzieć, nierzadko zdarza się że dopiero zaczyna mówić. Jak jednak prawidłowo powinno rozwijać się twoje dziecko? Co powinno umieć mówić, a z czym sobie jeszcze nie poradzi?
Czytaj
Dla rodziców » Logopedia

Mówimy poprawnie

"W" należy do głosek dźwięcznych. Małe dzieci mają problem z jej wymową. Dziecko w wieku 2-3-4 lata może być przejściową formą prawidłowego rozwoju mowy. Jednak w przypadku dzieci starszych jest sygnałem nieprawidłowości, które powinien obejrzeć logopeda. Pamiętajmy, że mowa bezdźwięczna może występować, jako izolowana wada wymowy lub mogą towarzyszyć jej zaburzenia pisania.
Czytaj
Dla rodziców » Logopedia

Wady wymowy zaliczane do dyslalii

Klasyfikacja Kaczmarka wskazuje na elementy występujące w poszczególnych wypowiedziach tj. treść, forma i substancja, z tego wynikają zaburzenia treści, uogólnienia i abstrakcji. Zaburzenia treści obejmują proces uogólnienia, abstrakcji i logiki w konstruowanych tekstach oraz ukierunkowania w myśleniu, np. rozkojarzenia, zaburzenia krytycyzmu. Natomiast zaburzenia języka obejmują głównie przypadki braku mowy (niemoty) przede wszystkim głuchoniemoty, afazji, alalii niedokształconej, agramatyzmu.
Czytaj
Dla rodziców » Logopedia

Dyslalia jako rodzaj zaburzenia

Termin dyslalia (z greckiego dys- zaburzenie ; lalia- mowa) po raz pierwszy został użyty w 1827 roku przez J. Franka - profesora Uniwersytetu Wileńskiego. W polskiej literaturze mianem dyslalii określa się różnego rodzaju wady wymowy (syn.: zaburzenia artykulacyjne, wady artykulacyjne, bełkot) spowodowane najrozmaitszymi czynnikami.
Czytaj
Dla rodziców » Logopedia

Kształtowanie się i rozwój mowy dziecka wieku przedszkolnym

Skąd wiedzieć czy dziecko mówi poprawnie wszystkie głoski? Nie wiesz czy dobrze rozwija się pod względem wymowy w wieku 3-5 lat? Kiedy nauczy się r a kiedy w ?
Czytaj
Dla rodziców » Logopedia

Logopedyczna klasyfikacja zaburzeń mowy

Zaburzenia mowy są poważnym problemem zarówno dla dzieci jak i dla ich rodziców. Nie leczone, przeszkadzają w całym dorosłym życiu. Jak je podzielono? Mianowicie:
Czytaj
Dla rodziców » Logopedia

II i III stadium komunikacji językowej

Poszczególne stadia rozwojowe mowy dziecka charakteryzują się mniejszym lub większym jej podobieństwem do mowy otoczenia. II i III stadium komunikacji językowej.
Czytaj
Strona: 12
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również