Dziś jest 17.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Wyniki wyszukiwania
Dla rodziców » Psychologia

Charakterystyka życia emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym

Emocje czynią niekiedy życie możliwym do zniesienia, a często pięknym. To one również sprawiają, że życie jest godne człowieka. Bez emocji niemożliwa jest empatia, współczucie, miłość, opieka i troska. Osoba pozbawiona emocji staje się robotem, automatem i potencjalnie może być najbardziej niebezpiecznym wrogiem. Jak jednak odczuwają emocje nasze dzieci?
Czytaj
Dla rodziców » Psychologia

Maluch na medal... czyli rola konkursów w kształtowaniu charakteru dziecka

Zastanawiasz się co zrobić, aby twoje dziecko potrafiło cieszyć się z sukcesów, znało swoją wartość, ale także nauczyło się przegrywać? Zdaniem ekspertów dobrym sposobem na wzmocnienie charakteru najmłodszych są konkursy. Trochę zapomniane, traktowane jako forma zabawy, dziś wracają do łask. O ich rolę w kształtowaniu osobowości dzieci zapytaliśmy psycholog, Katarzynę Wojtas.
Czytaj
Dla rodziców » Psychologia

Jąkanie

Jąkanie budzi od dawna zainteresowanie prawdopodobnie dlatego, że jest to zaburzenie znacznie utrudniające komunikację międzyludzką. Jąkanie pojawia się i znika, mija lub utrwala się, występuje w jednych sytuacjach, a nie pojawia się w innych. Ta zmienność zaburzenia dziwi zwykłych ludzi, a zastanawia naukowców i terapeutów mowy.
Czytaj
Dla rodziców » Psychologia

Twórczość plastyczna dzieci 3-4 letnich

Nie ma jednoznacznego wieku w którym dziecko zaczyna przygodę z plastyką. Jedne dzieci rysują już w wieku 2 lat, a inne dopiero w wieku 4 czy 5 lat. Wiek poniemowlęcy interesuje badaczy bardziej niż przedszkolny czy szkolny, a to dlatego, że to od rozwoju dziecka zależy, kiedy zacznie wypowiadać się plastycznie. Stymulatorem wszelkiej działalności są jakościowo- ilościowe procesy psychofizycznego rozwoju dziecka w danym okresie życia.
Czytaj
Dla rodziców » Psychologia

Rozpoznać dysleksję. Ryzyko dysleksji w wieku przedszkolnym.

Właściwie rozpoznać dysleksję jest bardzo trudno, bowiem zespołowi typowych objawów towarzyszą zwykle przejawy specyficznych, indywidualnych trudności w nauce szkolnej (i poza nią). Sprawia to, że do każdego zgłaszanego problemu należy podejść indywidualnie, badając szereg różnych czynników.
Czytaj
Dla rodziców » Psychologia

Zrozumieć rysunki naszych dzieci. Rysunki 2 latków.

Dzieci od najmłodszych lat z upodobaniem rysują i pokrywają obrazkami wszelkie powierzchnie. Dla dzieci rysowanie i malowanie jest niezwykle ważne z wielu różnych względów. Po pierwsze jest to ćwiczenie sprawności manualnej, po drugie dziecko uczy się dokładnej obserwacji. Wreszcie jest to środek wyrazu pozasłownego.
Czytaj
Dla rodziców » Psychologia

Dojrzałość szkolna

Każdy rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start w życiu. Z tego powodu tworzone są programy edukacyjne dla coraz to młodszych dzieci. Rodzice chętnie z nich korzystają wierząc, że etap przygotowania i rozpoczęcia nauki ma kluczowe znaczenie dla przyszłych efektów.
Czytaj
Dla rodziców » Psychologia

RÓŻNICE POMIĘDZY AGRESJĄ A PRZEMOCĄ

Niewielu ludzi wie, że przemoc to nie to samo to agresja. Przemoc to szczególny rodzaj agresji.
Czytaj
Strona: 1234
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również