Dziś jest 17.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Wyniki wyszukiwania
Uczniaki » Fizyka i Astronomia

Woda tuczy

Jeśli można wierzyć własnym oczom, to woda potrafi być bardziej tucząca niż chipsy. Tylko czy rzeczywiście można im (oczom!) wierzyć?
Czytaj
Uczniaki » Fizyka i Astronomia

Wystrzałowy długopis

Najprostszy długopis w ciągu kilku chwil może zamienić się w wiatrówkę. Proste i tanie eksperymentowanie.
Czytaj
Uczniaki » Fizyka i Astronomia

II zasada dynamiki Newtona

Zasady dynamiki Newtona znane są Wam z lekcji fizyki. Są to trzy zasady leżące u podstaw mechaniki klasycznej sformułowane przez Isaaca Newtona i opublikowane w Philosophiae Naturalis Principia Mathematica w 1687 roku. Zasady dynamiki określają związki między ruchem ciała a siłami działającymi na nie, dlatego zwane są też prawami ruchu.
Czytaj
Uczniaki » Fizyka i Astronomia

I zasada dynamiki Newtona

Newton rozpoczął swoją edukację w szkole wiejskiej, a następnie został posłany do Grantham Grammar School, gdzie szybko został prymusem. Pierwszą prawo dynamiki sformułował w 1726 roku, a brzmiała ona po łacinie tak: "Lex I. Corpus omne perseverare in statu suo quiescendi vel movendi uniformiter in directum, nisi quatenus illud a viribus impressis cogitur statum suum mutare".
Czytaj
Uczniaki » Fizyka i Astronomia

Prędkość skalarna i wektorowa

Prędkość jest wielkością wektorową, znamy dwa jej rodzaje: liniową i kątową. Jednak w szkole uczą zarówno o wektorowej jak i skalarnej. Czym one są?
Czytaj
Uczniaki » Fizyka i Astronomia

Henry Cavendish i gęstość ziemi

Zbliża się 282 rocznica urodzin genialnego fizyka i chemika, który nie pragnął rozgłosu, a jedynym jego celem życia były badania naukowe. Nie był żonaty, a służąca musiała unikać swego pana, bowiem nie znosił towarzystwa kobiet. Studiował na uniwersytecie Cambridge ale zrezygnował przed uzyskaniem dyplomu. O kim mowa? O twórcy wagi skręceń- Henrym Cavendish'u.
Czytaj
Uczniaki » Fizyka i Astronomia

Alfabet grecki

Alfabet grecki powstał w IX wieku przed naszą erą. Pierwotnie było wiele jego odmian i służył do zapisu tonacji muzycznej oraz liczb. Jednak odmiany te zostały wyparte w okresie klasycznym przez formę jońską (zachodnią), której w niezmienionej postaci używa się do dziś do zapisu języka nowogreckiego. W matematyce literami greckimi oznacza się kąty.
Czytaj
Uczniaki » Fizyka i Astronomia

Układ słoneczny

Nasz układ słoneczny powstał 4,6 mld lat temu. Składa się z milionów ciał niebieskich, w tym 8 planet. Jeszcze do niedawna uczono nas, że jest 9 planet w naszym układzie, jednak w 2006 roku stwierdzono że Pluton jest planetą karłowatą.
Czytaj
Strona: 12
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również