Dziś jest 20.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Wyniki wyszukiwania
Uczniaki » Matematyka

Jak sprawić, by dziecko polubiło matematykę?

Kolejny raz wyniki matur nie pozostawiły wątpliwości ? matematyka to przedmiot, który sprawia uczniom najwięcej problemów. W czym tkwi błąd? Jak zmienić podejście uczniów do ?królowej nauk??
Czytaj
Uczniaki » Matematyka

Matematyka wokół nas

Czy istnieje większa połowa? Czy kilogram żelaza waży tyle, ile kilogram pierza? Ile potrwa przebycie takiej samej drogi samochodem, a ile pociągiem? Pytania kilkulatków mogą stać się przyczynkiem do rozpoczęcia przygody dziecka z matematyką. Jak przekuć tę naturalną ciekawość w pasję do nauki?
Czytaj
Uczniaki » Matematyka

Liczby kwadratowe- ciekawostka matematyczna

Nazwa "liczby kwadratowe" pochodzi stąd, że każda taka liczba o numerze n jest liczbą np. kół jednakowej wielkości, z których można ułożyć kwadrat o boku zbudowanym z n kół. Oto sposób odnajdywania kolejnych liczb kwadratowych i zarazem ich geometryczna ilustracja...
Czytaj
Uczniaki » Matematyka

Sito Erastotenesa, czyli jak odnaleźć liczby pierwsze

Liczby pierwsze to takie liczby, które dzielą się wyłącznie przez siebie i 1. Skąd wiadomo, które to są? Algorytm czyli ciąg czynności prowadzących do uzyskania wyniku, przypisywany jest Eratostenesowi z Cyreny. Jak więc odnaleźć liczby pierwsze? Już ci podpowiadamy...
Czytaj
Uczniaki » Matematyka

Skąd wzięły się cyfry?

Czym jest pojęcie cyfra? Otóż słowo cyfra wzięła się od pojęcia arabskiego sifr, oznaczającego zero. Są to znaki za pomocą których zapisujemy liczby. Znamy obecnie takie cyfry jak: 1,2,3,4,5,6,7,8,9 i 0. Zero nie jest jednak wynalazkiem Arabów, a Hindusów.
Czytaj
Strona: 1
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również