Dziś jest 20.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Wyniki wyszukiwania
Uczniaki » Relacje naukowe

Robot z e-booka!

Tegoroczna matura jasno pokazała, że przedmioty ścisłe nie cieszą się popularnością wśród maturzystów. Ze sprawozdania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że do matury rozszerzonej z fizyki przystąpiło zaledwie 15.793 uczniów, z informatyki tylko 1.634, to o ponad połowę mniej w porównaniu z geografią czy biologią. W jaki sposób to zmienić?
Czytaj
Uczniaki » Relacje naukowe

Budowę robotów czas zacząć!

24 listopada br. w Warszawie odbędzie się już V edycja Międzynarodowego Turnieju Robotów FIRST LEGO League, w którym udział weźmie 14 drużyn z całej Polski czyli około 150 dzieci. W tym roku RoboCAMP przygotowuje do udziału w zawodach dwie drużyny. Zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj w półfinale europejskim zaplanowanym na grudzień br. Organizatorem FLL jest Fundacja Fabryka Talentów.
Czytaj
Uczniaki » Relacje naukowe

Warsztaty plastyczne dla dzieci PROGRAM JESIEŃ 2012

Każde zajęcia to inna technika i formy plastyczne. Dzieci poznają różne materiały plastyczne i środki twórczego wyrazu: od rysunku, poprzez malarstwo po rzeźbę i niestandardowe techniki, jak tworzenie obrazów z odcisków różnych przedmiotów, kawałków sznurka, plasteliny. Najmłodsi eksperymentując i próbując nowych rzeczy, uczą się twórczo patrzeć na świat. Dzieci mają także okazję poznać różne rodzaj materiałów używanych przez plastyków, m.in. węgiel, kredę, farby olejne czy akwarele.
Czytaj
Uczniaki » Relacje naukowe

Marsjański łazik z klocków LEGO

Robot Curiosity to najnowocześniejszy robot badawczy, jakiego kiedykolwiek zbudowano. Nowoczesne czujniki, wydajny napęd, niezliczone strony kodu obsługującego go programu -to wszystko składa się na najbardziej skomplikowaną konstrukcję, jaką stworzono w Laboratium Napędu Odrzutowego. Czy można jednak zbudować marsjański łazik z klocków LEGO? Konstruktorzy z RoboCAMP są zdania, że tak!
Czytaj
Uczniaki » Relacje naukowe

Warsztaty RoboCAMP relacja 4

Półkolonie Młodego Inżyniera RoboCAMP to zajęcia, na których wykorzystujemy zestawy Lego Mindstorms NXT. Zestaw ten ma już większe możliwości niż zestaw LEGO WeDo wykorzystywany na zajęciach Młodego Konstruktora. Dlatego też już pierwszego dnia zajęć stawiamy przed uczestnikami ambitne zadanie zbudowania dźwigu. Aby zbudować taką konstrukcję trzeba zadbać o odpowiednio wysoką wieżę i mocne ramię dźwigu, ważny jest także mechanizm podnoszenia i opuszczania ładunku. Uczestnicy muszą wszystkie elementy połączyć w całość, jednocześnie dowiadując się jak przemysł wykorzystuje dźwigi i dlaczego są one niezbędne.
Czytaj
Uczniaki » Relacje naukowe

Warsztaty RoboCAMP - Relacja 3

ŚRODA - Kolejny dzień warsztatów RoboCAMP to dzień, w którym sami uczestnicy decydują o tym jakie roboty chcą wybudować. Muszą znaleźć pomysł na robota, narysować projekt i następnie zbudować i zaprogramować opracowaną przez siebie konstrukcję. Ważny jest nie tylko sam projekt robota, ale także umiejętność jego zaprezentowania, tego również dzieci uczą się na zajęciach RoboCAMP.
Czytaj
Uczniaki » Relacje naukowe

Warsztaty RoboCAMP - Relacja 2

Wtorek: Zaczynamy od poznania zestawu LEGO WeDo i tematu zajęć, którym tym razem jest Biologia. Wkraczamy do Planety Robotów. Dzisiaj dowiemy się o jakie zwierzęta trzeba szczególnie się troszczyć i co to znaczy, że niektóre gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem. Zadaniem naszych uczestników jest zbudowanie z klocków LEGO mechanicznego goryla, który będzie kroczył w stronę kiści bananów. Dowiemy się więcej o tym, jak technologia może pomóc uratować dziką przyrodę.
Czytaj
Uczniaki » Relacje naukowe

Warsztaty RoboCAMP - Relacja 1

Każdy dzień na zajęciach RoboCAMP to nowa przygoda. Pierwszego dnia zapraszamy dzieci do odwiedzenia głębin oceanów. Zadaniem naszych uczestników jest zbudowanie z klocków LEGO batyskafu, który będzie automatycznie badał dno morskie. Konstrukcja wyposażona jest w silnik napędowy oraz czujnik odległości, który mierzy odległość od dna. Gotowa zaprogramowana konstrukcja kręci śrubą z prędkością uzależnioną od głębokości, na której znajduje się batyskaf.
Czytaj
Strona: 1
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również