Dziś jest 17.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Strona główna » Artykuły » Dla rodziców » Atrakcje, wydarzenia, święta » Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Dodano 30.09.2011, 13:11 / Autor: Justyna Romanowska / Wyświetleń: 3601

Już dziś nasi chłopcy doczekali się swojego święta. Chcielibyśmy Wam przybliżyć skąd się wziął Dzień Chłopaka, jak również co to za Święto.

Dzień Chłopaka to święto które obchodzone jest w Polsce 30 września. Skąd się wziął Dzień Chłopaka? Otóż Dzień Chłopaka prawdopodobnie powstał dlatego, aby panowie nie byli pokrzywdzeni z powody Święta Kobiet i aby dziewczyny mogły im się odwdzięczyć za pamięć poprzez wręczenie skromnych upominków. Dzień Chłopaka obejmuje swymi obchodami praktycznie cały świat, zyskując coraz większą popularność.

Jego krótka historia sięga zaledwie 1999 roku, jednak nie ma jeszcze ustalonej jednolitej dla całego świata daty, kiedy powinno być obchodzone.

W Trynidad i Tobago, jak również w Indiach, Dzień Chłopaka obchodzi się 19 listopada.

Na Malcie na przykład 7 lutego, a w Rosji i na Ukrainie 23 lutego.

W Brazylii 15 lipca, podczas gdy w Norwegii 7 października, a w Wielkiej Brytanii 5 kwietnia.

W Japonii Dzień Chłopaka czyli Tango-no-Sekku obchodzone jest 5 maja. W tym dniu rodzice jak i ich dzieci mają wolne od pracy i od szkoły. Tego dnia na dachach domów wiesza się na tyczkach rysunki z wyobrażeniami karpi. Ilość takich flag powinna odpowiadać ilości chłopców w domu. Malunki mają przedstawiać karpie dlatego, iż Japończycy uważają je za najmądrzejsze z ryb, Karp jest symbolem męstwa, wytrwałości oraz siły i odwagi.


Dlatego Drodzy Chłopcy niezależnie od daty- życzymy Wam dużo wytrwałości, uśmiechu na twarzy oraz spełnienia najskrytszych marzeń. A ten bukiet - dla Was.

 

Komentarze na forum
Przejdź do forum
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również