Dziś jest 21.10.2017 | Obchodzimy imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Nie jesteś zalogowany! Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz konta!
Nie pamiętam hasła / Zarejestruj nowe konto!
Get Adobe Flash player
Strona główna » Artykuły » Newsy i wydarzenia » Kilka powodów dla których warto spełniać marzenia dziecka o aktorstwie

Kilka powodów dla których warto spełniać marzenia dziecka o aktorstwie

Dodano 14.05.2016, 21:48 / Autor: informacja prasowa / Wyświetleń: 7698

Weronika Wachowska swoje pierwsze kroki przed kamerą stawiała już jako 5-latka. Obecnie możemy oglądać ją w miniserialu komediowym ?Dwoje we troje? w Telewizji Polsat. Widzowie pamiętają ją również z takich produkcji jak ?M jak Miłość?, ?Ojciec Mateusz?, filmu ?Baby Bump? oraz spektakli teatralnych. O tym, dlaczego warto spełniać marzenia dziecka o aktorstwie spytaliśmy Weronikę oraz jej mamę Annę Makowską.

1.      Weroniko, co najbardziej podoba Ci się w aktorstwie?

Podoba mi się to, że gram różne osoby, a przed kamerą tę samą scenę mogę zagrać na wiele sposobów i potem oglądać efekt na ekranie. Lubię też poznawać nowych, ciekawych ludzi.

 

Od roku gram też w teatrze i bardzo mi się to podoba, bo publiczność za każdym razem reaguje inaczej. Na przykład jednego dnia na jakąś sytuację na scenie publiczność reaguje smutkiem, a innego powagą. Jedni się śmieją w idealnych momentach, kiedy myśleliśmy, że powinni się śmiać, a czasami nikt się nie śmieje. Może myślą, że w teatrze nie wypada się śmiać.

 2.      W „Dwoje we troje” grasz teraz 11-letnią Dusię. Czy Twoja bohaterka jest do Ciebie podobna?

Tak. Jestem tak samo odważna i zwariowana jak Dusia. Trochę się też od niej różnię, bo  jestem mniej uparta i na przykład nigdy bym nie powiedziała do pracownika banku, że jest „ciachem” – nawet, jeśli by nim był. Nie mam też jeszcze chłopaka, a jak go będę miała to będę dla niego trochę łagodniejsza niż Dusia.

 3.      Na planie serialu pracowałaś m.in. z Marietą Żukowską, Markiem Kaliszukiem, Marcinem Perchuciem, Zbigniewem Zamachowskim i wieloma innymi cenionymi aktorami. Czego nauczyłaś się od swoich starszych kolegów?

Nauczyłam się, że dubel to nie jest taka zła rzecz i warto z niego korzystać, żeby zagrać scenę jeszcze lepiej. Dowiedziałam się też jak mówić teatralnym szeptem.

 4.      Co Pani zdaniem, dało Weronice aktorstwo?

Na pewno odwagę. Obracając się w świecie dorosłych, nieznanych osób  Weronika musiała stać się bardziej otwarta, kontaktowa i samodzielna. Nauczyła się godzić szkołę z obowiązkiem i przyjemnością grania.  Wyrobiła też sobie nawyk odrabiania lekcji od razu po powrocie ze szkoły do domu – dopiero potem zajmuje się swoimi zainteresowaniami czy uczy się sceny na następny dzień na plan.

 5.      Czy zauważa Pani jakieś różnice między zachowaniem Dusi, a zachowaniem jej rówieśników?

Dusia jest ciekawą postacią, ponieważ jest bystra, żywiołowa i dobrze rozumie świat dorosłych, potrafi go skomentować swoim zachowaniem. Czasami widzi więcej niż inni. Dusia jest raczej zbiorem ciekawych cech różnych dzieci niż odzwierciedleniem prawdziwej jedenastolatki. Myślę, że przy takim dziecku rodzice musieliby bardzo uważać by ich postępowanie było logiczne i konsekwentne, inaczej byliby stale poddawani testom i ocenie.

 

  1. 6.      Jakie miałaby Pani wskazówki dla rodziców, którzy zastanawiają się nad rozwojem kariery aktorskiej swoich dzieci?

Najpierw warto upewnić się, czy dziecko rzeczywiście lubi granie i wszystkie związane z tym sytuacje. Poznać motywację dziecka, czy chce robić to dla siebie, czy dla rodziców. Potem trzeba czuwać nad tym jak dziecko odnajduje się w nowej sytuacji i zapewnić równowagę między życiem codziennym, a graniem. A technicznie należy po prostu zapisać dziecko do dobrej agencji aktorskiej i pójść z nim na kilka castingów.

 

 

***

Opis miniserialu

 

Michelle to specjalistka ds. finansów i bankowości, która wskutek wydarzeń życiowych, po ponad 20 latach wraca z 10-letnią córką Dusią do swojego rodzinnego miasta. Michelle podejmuje pracę w lokalnym oddziale swojego banku, w którym poznaje wieloletniego pracownika Michała. Od pierwszego spotkania Michał
i Michelle mają się ku sobie, ale nie chcą przekraczać zawodowych granic. 10-letnia Dusia ma nadzieję, że stworzona dla siebie para, kiedyś da za wygraną i nawiąże bliższą relację. Jej celne obserwacje i „dziecinnie” proste sposoby na rozwiązanie problemów pozwalają na zaskakującą weryfikację postaw dorosłych. Całej sytuacji przygląda się również ekscentryczny Dyrektor oddziału.

 

Dwoje we Troje to miniserial komediowy, który w ciepły, familijny sposób opowiada o codziennym życiu trójki bohaterów – Michelle, Michała i Dusi – przez pryzmat ich relacji prywatnych i zawodowych. Reżyserem produkcji jest ceniony twórca komediowy – Tomasz Konecki, a autorami scenariuszy m.in. twórcy hitu „Listy do M. 2” – Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski.  Miniserial składa się z 26 odcinków (4 min każdy).

Komentarze na forum
  • [ Sprawdź komentowany artykuł ]
  • Dodano 14.05.2016, 21:48 przez EduPełzaki
Przejdź do forum
Wyszukaj artykuł
  • Szukaj:
  • Kategoria:
Ostatnio na forum
Zobacz forum
Zobacz również